Площини скеледрому Funattic для занять з боулдерингу

Скелелазіння є досить популярним видом занять для підкорювачів гірських вершин, яким можна займатися як на свіжому повітрі, обираючи різні за складністю маршрути, так і використовуючи можливості спеціальних спортивних залів – т.з. скеледромів. Одним із різновидів скелелазіння є боулдеринг Київ, характерною особливістю якого є відсутність необхідності використання страховочних мотузок чи інших видів альпіністського обладнання – у вигляді страховки використовуються різні спеціальних матів, що відзначаються відмінними амортизаційними властивостями.

 

Деякі особливості скеледрому для тренувань з боулдерингу

Скеледроми, на кшталт Funattic пропонують відвідувачам спробувати свої сили та вміння, долаючи складні машрути на спеціальних площинах, що мають різний рельєф з зацепами для рук та ніг. Різновид скелелазіння боулдеринг не вимагає від альпініста-початківця спеціальних навиків та вмінь, водночас скеледром Funattic пропонує відвідувачам робочі площини площею 600 кв. м саме для занять боулдерингом.

Поціновувачі скелелазіння та просто відвідувачі скеледрому отримують можливість:

  • самостійно обирати маршрут для боулдерингу відповідно до рівня своєї підготовки та форми рельєфу на площині для скелелазіння;
  • використовувати для тренувань різні за складністю площини. Скелелази-початківці можуть тренуватися на легких та простих для подолання площинах, досвідчені рутсеттери зазвича полюбляють пересуватися складними та екстремальними маршрутами;
  • обирати власне боулдеринг Київ на площині висотою в 6 метрів чи тренування з використанням страхувальної мотузки або з автоматичним страхуванням на площинах висотою до 9 метрів.

Що варто знати новачкам боулдерингу

 

В Україні послуговуються французькою системою вимірювання складності маршрутів (трас) для скелелазіння, яка має категорії складності від 5 до 9 (кожна з категорій має по три підкатегорії, які позначаються англійськими буквами a, b та с). Новачки боулдерингу починають свої тренування на площинах, що мають категорію складності 5 та 5а, в той час як подолати площину, що має категорію складності 9 під силу тільки досвідченим скелелазам, що володіють спеціальною підготовкою та відповідними фізичними кондиціями.

Серед переваг боулдерингу його поціновувачі відзначають відсутність у використанні спеціального альпіністського обладнання, подолання вершин (маршрутів на спеціальній площині) відбувається за допомогою пальців рук та ніг, тому обов’язковим атрибутом занять є спеціальний мішечок з магнезією, яка забезпечує високий рівень зчеплення пальців рук з рельєфними зацепами.