Підрив Каховської ГЕС: уряд виділив 5 млрд на будівництво водогонів

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України Кабмін виділив ще 5 мільярдів на будівництво водогонів

Кабмін виділив понад 5 млрд гривень на проєкт з будівництва водогонів через знищення Каховської ГЕС.

Кабінет міністрів виділив Агентству відновлення 5,15 млрд гривень з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на забезпечення будівництва магістральних водогонів. Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram в п’ятницю, 22 березня.
  «Виділено Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на безповоротній основі 5 млрд 149 млн 677,013 тис. гривень (видатки розвитку) на нову бюджетну програму для фінансового забезпечення будівництва магістральних водогонів у звʼязку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, повʼязаних зі знищенням Каховської ГЕС», — написав він.   У новій редакції викладено додаток до порядку реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів — Перелік обʼєктів з будівництва магістральних водогонів та обсяги бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення.

Раніше повідомлялося, що магістральний водогін на Дніпропетровщині, який має забезпечити водопостачання для міст, які постраждали унаслідок підриву Каховської ГЕС, вже на фінальній стадії готовності.

Як відомо, вночі 6 червня 2023 року російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС, що викликало масштабне затоплення територій у Херсонській області й завдало значних екологічних, економічних та гуманітарних збитків Україні.

Источник