Ознаки хронічного недосипу і його наслідки

Якщо вам знайомі ці тривожні симптоми, це вірна ознака того, що вам терміново час відправитися спати!

Ви стали дратівливими

Чим більше ви втомлюєтеся, тим більше стаєте дратівливими. Недосип призводить до того, що у вас просто бракує сил, щоб справлятися зі стресом. Це може призвести до депресії і безлічі інших розладів, інформує UkrMedia.

Ви завжди голодні

Недолік сну приводить до зниження рівня лептину — гормону, який пригнічує голод і підтримує енергію. Якщо вам постійно хочеться що-небудь перекусити, причина може бути в банальному недосипі.

Ви миттєво засинаєте

Якщо ви відключаєтеся, ледве торкнувшись головою до подушки, це вірна ознака того, що вам потрібно як слід виспатися. Вчені кажуть, що якщо ви засинаєте швидше ніж за п'ять хвилин, то, швидше за все, організм страждає від нестачі сну.

Ви виглядаєте, наче з похмілля

Розсіяний погляд, червоні очі і тьмяний колір обличчя не завжди є наслідком рясних алкогольних возливань. Такий самий результат ви отримаєте, якщо будете хронічно не висипатися.

Ваш імунітет знижується

Якщо ви умудряєтеся регулярно застуджуватися і відчувати себе погано, це вірна ознака перевтоми організму. Імунна система набирає сили уві сні, тому ті, хто спить не менше восьми годин на добу, хворіють у три рази рідше.

Ви плачете через дрібниці

Здоровий сон сприяє зростанню емоційної стійкості, а його нестача призводить до психологічної вразливості. Якщо усілякі дрібниці змушують вас плакати, саме час задуматися про те, що вам пора виспатися.

Ви не можете прокинутися навіть із кавою

Кава заряджає бадьорістю і дає вам енергію, але що робити, якщо вона більше не працює? На жаль, кофеїн — не всемогутній засіб, тому, якщо ви відчуваєте, що вона стала неефективною, спробуйте, нарешті, подрімати.

Ваше лібідо знижується

Досить важко думати про секс, якщо ви засинаєте, як тільки лягаєте на ліжко. Однак це науковий факт: нестача сну призводить до відчутного зниження статевого потягу. Ще б! Адже організму просто немає сил на це.

Ви засинаєте в кінотеатрі

Якщо ви засинаєте, як тільки опинитеся в темному приміщенні на кшталт кінотеатру, тим самим ваше тіло відчайдушно намагається сигналізувати про те, що йому потрібен сон. І вам краще його послухати!

Ви стали незграбними

Коли ви не досипаєте, реакції вашого тіла відчутно сповільнюються. Вчені кажуть, що якщо провести ніч без сну, зорово-моторна координація вашого організму буде відповідати добряче п'яній людині.

Источник