Особливості туристичних ліхтарів

Те, без чого не піде в похід жоден досвідчений мандрівник, — це туристичні ліхтарі. Навіть якщо планується коротка подорож без ночівлі, нехтувати таким освітлювальним приладом не варто. За допомогою ліхтаря можна не тільки освітити собі дорогу в сутінках, а й подати сигнал про допомогу, якщо раптом загубилися чи щось сталося.

Які бувають туристичні ліхтарі

Ліхтарі для туризму відрізняються між собою за розміром, потужністю та способом використання. Розглянемо найпоширеніші варіанти.

Ручні

Це універсальний варіант. Ліхтарик має невеликі розміри, зручно лягає в руку. Іноді прилад працює в кількох режимах: близьке та далеке світло, різний рівень яскравості тощо. Ручні ліхтарі можуть працювати автономно, тривалість роботи залежить від потужності пристрою.

Тактичні

Прилади мають кнопку для миттєвого ввімкнення. Такі ліхтарі дуже яскраві — від 300 та більше люменів. Світловий потік може мати дальність до 600 метрів.

Дайвінгові

Ці туристичні ліхтарі вирізняються абсолютною водонепроникністю. Їх можна використовувати в озері й морі. Це хороший варіант, якщо планується сплавлення гірською річкою чи мандрівка на берег водойми.

Налобні

Маленькі ліхтарики на стрічці кріпляться на голові. Їхньою основною перевагою є те, що руки мандрівника залишаються вільними. Це зручний варіант для любителів пішого туризму, скелелазіння, велосипедистів. Їх також обирають водії авто, адже з таким ліхтариком можна замінити колесо в будь-якій глушині.

Ліхтарі-лампи

Такий варіант найчастіше використовують у кемпінгах. Прилад здатний освітити велику площу. Ліхтар доволі габаритний, його розміщують на столі чи підвішують до верху намету.

На що звернути увагу, купуючи туристичний ліхтар

В інтернет-магазині «Клуб Путешественников» представлено багато туристичних ліхтарів. Перш ніж зупинити свій вибір на одному з них, варто докладно ознайомитися з їхніми технічними характеристиками. Найважливішими є такі параметри:

  • вага та габарити ліхтаря;

  • довжина та яскравість променя;

  • матеріал корпусу;

  • тип живлення — батарейки, акумулятор, сонячна батарея;

  • спосіб заряджання — електромережа, USB-порт тощо;

  • кількість режимів — розсіяне світло, стробоскоп та ін.;

  • наявність додаткових функцій — захист від води, пилу тощо.

Туристичний магазин «Клуб Путешественников» має у своєму асортименті не лише ліхтарі, а й багато інших корисних товарів для мандрівників. У наявності намети, рюкзаки, аптечки, килимки, посуд. У каталозі ви знайдете все необхідне туристичне спорядження для будь-якого походу.