Оголошено підозру керівниці штабу так званої «юнармії» на окупованій Луганщині, | Кримінальні новини

22.02.2024 18:30

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури повідомлено про підозру керівниці підрозділу російської «юнармії» у так званій «лнр».

Їй інкриміновано колабораційну діяльність, а також порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, у листопаді 2022 року жінка обійняла посаду «начальника штабу регіонального відділення всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного суспільного руху «юнармія» в «лнр».

Рух створений за ініціативи міноборони рф. Він є одним із головних механізмів для мілітаризації, мобілізації та військової підготовки молоді в росії.

У так званій «лнр» формування почало діяти з 2019 року. Започатковане «2-м армійським корпусом народної міліції лнр». А після «приєднання» псевдореспубліки до рф набуло нового статусу.

На цій посаді підозрювана забезпечує реалізацію політики країни-агресора щодо залучення дітей та підлітків у ряди «юнармійців». Їх навчають військовій справі: користуватися зброєю, володіти основами тактичної і стройової підготовки, змушують носити форму, берети та берці.

Жінка займається організацією російського руху на тимчасово окупованій Луганщині та залученням до нього школярів. Зокрема, у рамках військово-патріотичного виховання створюються мурали в честь «героїв сво».

Керівниця «регіонального штабу» забезпечує здійснення пропаганди серед дітей для забезпечення їх подальшого вступу до збройних сил та інших силових відомств держави-агресора.

Її дії порушують норми Женевської конвенції «Про захист цивільного населення під час війни» 1949 року та є воєнним злочином. Оскільки міжнародне гуманітарне право забороняє здійснення пропаганди служби в армії серед цивільного населення, а особливо коли вона спрямована на дітей.

Підозрювана організовує «урочисту посвяту» в «юнармію» учнів освітніх закладів на захопленій території. Також бере участь у політичних заходах та пропагандистських медіакампаніях на підтримку рф.

Наразі вирішується питання щодо оголошення її у розшук.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Источник