НАЗК внесло швейцарську компанію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло швейцарську компанію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесла швейцарську компанію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни. Попри те, що прибуток від російського ринку становить лише трохи більше 2% від діяльності всього Nestle, компанія і досі не наважилася вийти з ринку держави-терориста. 

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби НАЗК. 

 

“НАЗК внесло швейцарську корпорацію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни, через те, що вона продовжує працювати в рф, постачати товари та розширювати свою російську виробничу базу. Компанія має понад 2000 брендів по всьому світу, серед яких такі відомі як: KitKat, Nescafé, Nesquik, Nestea та інші”, – йдеться в повідомленні. 

В НАЗК зазначають, що попри те, що прибуток від російського ринку становить лише трохи більше 2% від діяльності всього Nestle, компанія і досі не наважилася вийти з ринку держави-терориста.

“Nestle пояснює свою позицію тим, що компанія забезпечує населення росії товарами першої необхідності, а також турбується про своїх співробітників в рф. У Nestle в росії працює понад 7000 співробітників. Таким чином, компанія створює робочі місця та підтримує економіку агресора”, – додають в НАЗК. 

Крім того, компанія завозить не лише сировину для товарів первинної необхідності, а намагається приховано направляти до росії технологічне обладнання для розвитку власного бізнесу.

“Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, у компанії заявили про призупинення експорту та імпорту в росію, за винятком товарів першої необхідності. Проте, за повідомленнями ЗМІ, станом на лютий 2023 року полиці російських магазинів були переповнені продукцією Nestle”, – підсумовують в НАЗК. 

Нагадаємо, в жовтні НАЗК призупинило статус п’яти грецьких компаній-перевізників – Dynacom Tankers Management (DTM), Delta Tankers LTD, Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine, TMC Tankers LTD та угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення прийнято за результатом переговорів між представниками Агентства та представниками компаній та урядів цих країн щодо припинення співпраці з російською федерацією. 

Источник