Нацроумінг для абонентів «Київстар” вимкнули, щоб не перевантажувати інших операторів, – Держспецзв’язку

Нацроумінг для абонентів "Київстар” вимкнули, щоб не перевантажувати інших операторів, – Держспецзв'язку

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій пояснив, що за запитом Служби безпеки України (СБУ) видав розпорядження про тимчасове блокування національного роумінгу для абонентів «Київстар». 

Про це, як передає , повідомили у пресслужбі Держспецзв’язку.

 

Як йдеться у повідомленні, рішення про блокування нацроумінгу прийняли для уникнення перевантаження мереж інших операторів.

«Фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, разом з колегами з СБУ та представниками телеком-оператора працюють над дослідженням кіберінциденту», – підкреслили у Держспецзв’язку.

Крім цього, Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО закликав громадян зберігати спокій та максимально користуватися Wi-Fi-мережами, а громадські заклади – зробити власні мережі Wi-Fi доступними для всіх користувачів.

Нагадаємо, зранку 12 грудня 2023 року стався масштабний збій у роботі мобільного оператора “Київстар”, через це абоненти втратили мобільний зв’язок та інтернет. Пізніше стало відомо, що причина збою – кібератака на оператора зв’язку.

Сьогодні, 13 грудня, у СБУ заявили, що планується відновити фіксований інтернет «Київстар» для домогосподарств і розпочати запуск мобільного зв’язку й інтернету, відновлення всіх послуг оператора мобільного зв’язку з дотриманням необхідних протоколів безпеки потребує часу.

Источник