Нацбанк Швейцарії несподівано знизив ключову ставку

Центробанк Швейцарії знизив ставку до 1,5%

Швейцарія стала першою країною з розвиненою економікою, яка знизила відсоткові ставки.

Національний банк Швейцарії в четвер, 21 березня, несподівано знизив ключову процентну ставку на 25 базисних пунктів — до 1,5%. Про це повідомляє Bloomberg.   Більшість економістів прогнозували, що ставка залишиться незмінною принаймні до червня.   «Пом’якшення нашої монетарної політики стало можливим завдяки ефективній боротьбі з інфляцією протягом останніх 2,5 роки», — заявив президент Центробанку Томас Джордан. 

Після цього рішення курс франка впав на 1% стосовно євро до найслабшого рівня з липня 2023 року. Стосовно долара він впав на 1,2% до нового чотиримісячного мінімуму.   Національний банк Швейцарії прогнозує, що інфляція в середньому становитиме 1,4% цього року, 1,2% у 2025 році та 1,1% у 2026 році.   Зазначається, що Швейцарія стала першою країною з розвиненою економікою, яка знизила відсоткові ставки після тривалого високого інфляційного тиску, посиленого впливом пандемії на світову торгівлю та повномасштабною війною Росії проти України.

Нагадаємо, 14 березня Національний банк України знизив облікову ставку на 0,5% — до 14,5% річних.

Міжнародний валютний фонд підвищив прогноз зростання світової економіки у 2024 році на 0,2 в.п. до 3,1%. У 2025 році очікується зростання на 3,2%.

Источник