Нацбанк присвятив обігову пам’ятну монету воїнам протиповітряної оборони України і Patriot

Нацбанк присвятив обігову пам’ятну монету воїнам протиповітряної оборони України і Patriot

Національний банк України (НБУ) презентував нову обігову пам’ятну монету – «ППО – надійний щит України». Ця монета продовжує серію «Збройні Сили України» та присвячена подвигам і героїзму воїнів протиповітряної оборони, які щоденно боронять небо України. До кінця 2023 року планується введення в обіг ще двох таких монет, одна з них буде присвячена ЗСУ. 

Про це  довідалась з повідомлення НБУ 4 серпня 2023 року.

 

“За своїми характеристиками монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. 

Проте її реверс – тематичний та містить військову символіку.

На реверсі монети зображено пускову установку «Patriot» на фоні стилізованого радару, що виявляє ціль, та напис угорі по колу: ППО – НАДІЙНИЙ ЩИТ УКРАЇНИ. 

Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України”, – сказано в повідомленні.

Нацбанк присвятив обігову пам’ятну монету воїнам протиповітряної оборони України і Patriot

В Нацбанку зауважують, що як і всі інші обігові монети України, ця теж є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

НБУ також повідомляє, що реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься: “Національний банк підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшого видавання їх клієнтам. Прийматися ці монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет”. 

Водночас, кажуть в Нацбанку, частина монети «ППО – надійний щит України» буде сформована в спеціально оформлені ролики, які реалізовуватимуться як сувенірна продукція з 9 серпня в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку та банками-дистриб’юторами (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк»). Тираж роликів – 20 тис. штук. 

Источник