НАБУ відкрило провадження проти судді ШААС, що полюбляв окупований Крим і мав незадекларовану нерухомість у москві

НАБУ відкрило провадження проти судді ШААС, що полюбляв окупований Крим і мав незадекларовану нерухомість у москві

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило провадження щодо судді Шостого апеляційного адміністративного суду (ШААС) Ярослава Василенка, який за час окупації Криму відпочивав там 25 разів. Кримінальне провадження відкрито за фактами ймовірного недекларування суддею квартири в Москві та апартаментів у Севастополі, які належать його родині.

Про це  стало відомо з публікації програми «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода»).

 

«За результатами вивчення матеріалів згаданого у запиті журналістського розслідування Національне бюро зареєструвало кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України», – ідеться у відповіді НАБУ на запит журналістів “Схем”.

Максимальна санкція за цією частиною статті (умисне внесення суб’єктом декларування свідомо недостовірних відомостей до декларації) передбачає обмеження волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше у розслідуванні журналісти розповіли про це незадеклароване українським суддею російське та кримське нерухоме майно, а також про його регулярні поїздки в окупований Росією Крим.

Як інформувала , суддя одного з апеляційних господарських судів підозрюється у виправдуванні російської агресії та спонуканні до колабораційної діяльності. Працівники Державного бюро розслідувань встановили, що уродженець Криму, переведений до одного з судів київського регіону, схвалював збройну агресію після повномасштабного вторгнення рф в Україну, і закликав знайомих під окупацією працювати на російських загарбників.

Источник