На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі судитимуть священика УПЦ МП | Кримінальні новини

29.04.2023 19:00

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо настоятеля одного з соборів в Ужгороді за фактом умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

За інформацією слідства, протоієрей під час богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань прибічників ПЦУ. Відеозаписи проповідей транслювалися масовій аудиторії, поширювались на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті.

Протягом тривалого часу це формувало нетерпиме та вороже ставлення у суспільстві, ображало релігійні почуття громадян. Неодноразово настоятель дискредитував вірян ПЦУ, називаючи «безбожниками» та «блудниками мертвецями», а саму церкву ототожнював з «пустим безблагодатним підвалом з павуками», «конфесією мерців», «заблудшою релігією».

Під його критику підпадали й ті, хто підтримував перехід УПЦ до ПЦУ. Священнослужитель ототожнював це з «втратою Господа», а здобуття Православною церквою України Томосу представляв своїм прихожанам як одержання «фальшивої бумажки» та «безумство кучки не православних людей».

Таким чином встановлено, що протоієрей публічно транслював гостру неприязнь до іншої церкви, збурюючи релігійне протистояння в регіоні та пропагуючи релігійну винятковість УПЦ МП.

Наразі обвинувальний акт скеровано до Ужгородського міськрайонного суду.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури

Источник