На скільки добре зростає економіка США » — новости экономики Украины | Экономика

Економічна активність у більшості з дванадцяти регіонів США зростала темпами від стриманих (modest) до помірних (moderate) з початку жовтня до середини листопада, повідомляється в опублікованому в середу Федеральною резервною системою регіональному огляді.

Декілька федеральних резервних банків (ФРБ) відзначили, що незважаючи на сильний попит підйом стримувався збоями в ланцюжках поставок і нестачею робочої сили.

Споживчі витрати збільшилися стриманими темпами. Низькі обсяги запасів на складах обмежували продажі деяких товарів, особливо легкових автомобілів.

Темпи зростання цін у жовтні-листопаді були від помірних до високих, причому підйом був відзначений у всіх секторах економіки. Собівартість збільшилася через підвищення вартості сировини та робочої сили, а також логістичних проблем, зазначається у звіті.

Тим часом у сфері дозвілля та гостинності у більшості округів активність посилилася, оскільки поширення штаму коронавірусу «дельта» у багатьох областях пішло на спад.

Активність у будівельній галузі загалом збільшилася, проте стримуючий вплив мали брак матеріалів та робочої сили. Зростання у промисловому виробництві було досить сильним, але на нього негативно вплинули ті ж фактори.

Попит на кредити підвищився практично у всіх округах, хоча деякі ФРБ повідомили про зниження інтересу до іпотеки.

Респонденти у більшості районів країни зберігають позитивний прогноз на найближче майбутнє, хоча в низці регіонів опитані говорили про невпевненість щодо часу вирішення проблем із ланцюжками поставок та напруженою ситуацією на ринку праці, йдеться в огляді.

Зайнятість у період зростала темпами від стриманих до сильних. Стійкий попит на співробітників зберігається, проте компанії вказують на постійні труднощі із наймом та утриманням персоналу. Деякі респонденти говорили про те, що їм доводиться обмежувати години роботи через нестачу працівників.

Майже всі округи повідомили про стабільне зростання заробітної плати. Проблеми з пошуком співробітників та висока плинність кадрів спонукають компанії до підвищення заробітної плати та пропозиції інших стимулів, таких як премії та більш гнучкий графік роботи.

Огляд Beige Book, який формується на основі даних дванадцяти ФРБ, традиційно публікується за два тижні до засідання Федрезерва. Інформація, використана при складанні цього звіту, була зібрана в період до 19 листопада включно та оброблена Федеральним резервним банком Чикаго.

Наступна зустріч керівництва американського ЦБ призначена на 14-15 грудня і супроводжуватиметься прес-конференцією глави ФРС Джерома Пауелла, а також публікацією оновлених економічних прогнозів.

Источник