На Київщині спецкомісія вже перевірила відбудову 31 об’єкта

На Київщині спецкомісія вже перевірила відбудову 31 об’єкта

Спецкомісія Київської обласної військової адміністрації (КОВА) вже перевірила 31 об’єкт, що відбудовують в області коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та UNITED24. Частину об’єктів здадуть цього року, ще частину – наступного. Також окрему увагу було виділено облаштуванню укриттів. КОВА є замовником робіт по облаштуванню 22 укриттів коштом Фонду, роботи ведуться і за іншими проєктами. 

Про це, як передає , йдеться в повідомленні начальника Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Руслана Кравченка.

 

“Відбудову двох закладів освіти коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії перевірили цього тижня. Разом зі спецкомісією, до якої входять і представники правоохоронних органів, були в Гостомелі, де відновлюють дитсадок “Веселка”, та у Ворзелі, де будують початкову школу з дитячим підрозділом”, – йдеться в повідомленні.

Руслан Кравченко зауважив, що у Гостомелі в будівлі дитячого садочка реалізується ще один окремий проєкт, а саме облаштування повноцінного сучасного укриття. 

“Будівництво на Київщині надійних сховищ – один із наших пріоритетів.”, – наголосив очільник КОВА.

Він зазначив, що коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету облаштовують  22 укриття, де замовником робіт є КОВА. Основна їх частина – в школах та дитячих садках різних громад. На 20 об’єктах роботи вже ведуться. Укриття облаштовують і за іншими програмами.

“За участі технагляду, Держпраці, облгазу, ПРООН, Спостережної ради з питань відбудови та робочої групи “Прозорість та підзвітність” провели наради з підрядниками. Пройшлися по кожному об’єкту, який відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, UNITED24 та відповідно до обласних програм з облаштування укриттів і будівництва приватних будинків”, – відмітив начальник Київської ОДА.

“На жаль, є випадки, коли підрядники ігнорують зауваження. Але попередив: якщо до кінця року основна частина недоліків не буде виправлена – їх чекає розірвання договорів”, – акцентував Кравченко.

Він попередив, що за неякісну роботу кошти ніхто не отримуватиме. 

“В умовах війни ефективність витрачання коштів контролюватиму ще більш прискіпливо. Будь-які корупційні складові мають бути виключені”, – резюмував Кравченко.

Нагадаємо, на Київщині окупанти з початку повномасштабного вторгнення знищили 236 закладів освіти. Тисячі дітей були позбавлені можливості ходити до шкіл та садочків. Відновлювати їх почали одразу після деокупації. Уже відбудували 196 таких закладів. У роботі – ще низка обʼєктів.

Источник