На Донеччині засуджено нелюда, який звіряче вбив власну хвору матір, — прокуратура | Кримінальні новини

15.12.2023 23:00

Подія датована 11 травня 2016 року. Увечері мешканець м. Костянтинівки, раніше неодноразово судимий за крадіжки та зберігання наркотиків, вживав вдома алкогольні напої разом з 55-річною матір’ю.

Знаючи, що жінка нещодавно отримала пенсію, син став вимагати у неї гроші на чергову пляшку, але та йому відмовляла. Втративши терпіння, розлючений чоловік накинувся на матір з кулаками. Він стягнув її з дивану та з десяток разів вдарив обличчям об підлогу, після чого побив по спині ногами.

Через хворобу жінка не могла пересуватись без милиць, тому сховатись від синових побоїв їй не вдалось. Користуючись безпорадним станом матері, син підняв її за ногу догори та, утримуючи вниз головою, став сильно трясти. Потім кинув на диван, порізав їй лезом руку та наніс численні удари ногами і руками по тулубу й голові. Від отриманих тяжких травм жінка померла на місці, а чоловік ліг спати.   

Вранці вбивця, так і не знайшовши у квартирі грошей, виніс тіло матері на вулицю та залишив біля будинку, зімітувавши її «самогубство» внаслідок падіння з балкону 4-го поверху. Проте ввести в оману слідство та суд йому не вдалось і у лютому 2017 року чоловіка було засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З огляду на неправильне застосування судом Закону України про кримінальну відповідальність прокуратура подала апеляційну скаргу та після нового розгляду справи в суді першої інстанції строк ув’язнення засудженому збільшився до 17 років. Втім законної сили новий вирок не набрав через оскарження його стороною захисту.

З початком військового вторгнення рф в Україну та захоплення будівлі Донецького апеляційного суду у м. Маріуполі, матеріали кримінального провадження було втрачено. Однак органи прокуратури вжили дієві заходи для їх відновлення з метою ухвалення остаточного судового рішення.

Наразі Дніпровським апеляційним судом скарги обвинуваченого та його захисника відхилено, а вирок суду першої інстанції залишено без змін. Таким чином прокуратура запобігла уникненню вбивцею кримінальної відповідальності за вчинені злочини.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Источник