Керівницю благодійного фонду у Луцьку підозрюють у переправленні ухилянтів. ФОТО | Кримінал Києва

183

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру двом громадянам України в організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон України.

За даними слідства, очільниця благодійного фонду у м. Луцьку разом із спільником пропонували чоловікам призовного віку виїхати за кордон під виглядом водіїв, які займаються перевезенням гуманітарної допомоги або вантажів для потреб ЗСУ, шляхом включення їх до системи «Шлях». Це надавало їм право безперешкодно виїхати за межі України, а деяким – ухилитись від мобілізації. Вартість такої «послуги» для осіб, які планували тимчасово виїхати за кордон, становила 3 тис доларів США, а для бажаючих виїхати без повернення в Україну – 4 тис доларів США.

Встановлено, що у період з 24 лютого по вересень 2022 року близько 300 чоловіків призовного віку перетнули кордон у якості водіїв-волонтерів цього фонду. Законність перетину наразі перевіряють правоохоронці.

Керівника благодійного фонду та посередника викрили під час чергової передачі коштів у сумі 2 тис доларів США. У ході обшуків в офісі та в місцях проживання підозрюваних правоохоронці вилучили бланки заяв від «водіїв» з копіями документів, списки таких осіб із зазначенням суми сплачених коштів, документи щодо гуманітарних вантажів, мобільні телефони, а також значні суми коштів у різній валюті.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник