Жителя Буковини викрито у контрабанді решток прадавніх тварин до Великобританії. ФОТО | Кримінальні новини

05.03.2023 08:30

За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру за фактом контрабанди культурних цінностей.

За даними слідства, наприкінці грудня минулого року житель Чернівецької області, надаючи послуги з доставки приватних відправлень за кордон, організував для «клієнта» доставку до Сполученого Королівства Великої Британії  музейних експонатів – фрагментів решток прадавніх тварин. Як спосіб доставки він використав вантажне перевезення через державний кордон України. Чоловік підшукав водія, який має дозвіл на виїзд за кордон,  надав йому документи та ключі від вантажного мікроавтобуса вказавши, що останній має відвезти вантаж до Великобританії.

Не знаючи, що у автомобілі знаходяться експонати, при спробі перетнути державний кордон України з Румунією через пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус», водій мікроавтобуса обрав для перетину кордону «зелений коридор», чим засвідчив, що не переміщує товари та предмети, які необхідно декларувати. Однак, при огляді вказаного транспортного засобу правоохоронці виявили та вилучили 35 пакетів з 158 фрагментами решток мамонта, бізона, тура, оленя великорогого та інших рідкісних експонатів.

Згідно з висновками експертів вилучена колекція є предметом наукового і музейного значення та належать до культурних цінностей.

За матеріалами Чернівецької обласної прокуратури

Источник