Які лінзи краще носити влітку: як обрати та правильно за ними доглядати?

Влітку ми більше часу проводимо на природі: пікніки, відпочинок біля води, походи та інше. Для літнього відпочинку краще обирати контактні засоби корекції, адже вони дозволяють забути про проблеми із зором та насолоджуватись пригодами. Ми розповімо, які лінзи комфортніші у спеку, та як за ними доглядати, щоб уникнути пересихання.

Як вибрати комфортні лінзи для літа?

Ідеальні контактні засоби для теплої пори року мають відповідати трьом вимогам:

  • Вони добре зволожені та захищені від пересихання;
  • Мають високий рівень киснепроникності;
  • Захищають від ультрафіолету.

Усі лінзи за структурою нагадують губку, що просочена рідиною. Під дією багатьох факторів матеріал пересихає, роблячи м’які та невідчутні на очах пластинки жорсткими та дискомфортними. Найбільше вони пересихають від вітру, тривалого перебування на сонці чи у приміщенні, де працює кондиціонер. Тому для літньої пори варто обирати контактні засоби, що виготовлені із силікон-гідрогелю. Вони значно менше пересихають, тому їх комфортно носити на відпочинку та в офісі, де повітря пересушене кондиціонером.

Чим більше кисню пропускають лінзи до поверхні рогівки, тим довше в них можна залишатись. Тому користувач може не поспішати додому, насолоджуючись прохолодою нічного міста чи компанією друзів. Якщо хочете носити контактні засоби цілодобово, обирайте моделі із показником киснепроникності понад 150 Dk/t. Це силікон-гідрогелеві лінзи пролонгованого та безперервного режиму використання. Найбільше свободи дарують контактні засоби із категорії «30 днів не знімаючи», їх можна носити цілий місяць. Знімати їх потрібно тільки для промивання та дезінфекції.

Як доглядати за лінзами влітку?

У теплу пору люди більше часу проводять на свіжому повітрі, тому на поверхні лінз збирається більше бруду та алергенів. Відповідно, засоби корекції потребують ретельного догляду. Офтальмологи рекомендують щовечора їх знімати та промивати. А краще — залишати на ніч у контейнері, наповненому свіжим універсальним розчином. За ніч пластинки дезінфікуються та зволожуються, а повітряні канали очищуються. Вранці ви дістанете чисті, безпечні та максимально зволожені пластинки.

Що потрібно для повноцінного догляду за лінзами?

  • Універсальний розчин, що містить гіалуронову кислоту;
  • Стерильний контейнер;
  • Система пероксидного очищення.

Які лінзи взяти у відпустку? 

Для літнього відпочинку варто придбати одноденні контактні лінзи (шукайте у каталозі https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/), адже вони вважаються найбільш зручними та безпечними. За ними не потрібно доглядати, тому вам не доведеться брати везти контейнер та розчин. Все що потрібно — по одній парі контактних засобів на кожен день відпочинку, декілька запасних блістерів та краплі для зволоження очей. Краплями можна промити пластинку, якщо на неї потрапить бруд чи пісок.