Які бувають типи мачете?

Мачете довгий час були відомі нам лише з історій про пригоди мандрівників та авантюристів, що вивчали та підкорювали джунглі Африки та Південної Америки. В наш час, завдяки інтернет-магазинам справжні мачете легко доступні і на Україні. Причому, у широкому асортименті моделей. І кожна з цих моделей має своє походження та відповідає конкретному використанню.

Якщо ви хочете дізнатися про мачете більше, читайте далі!

Мачете – широко відомий великий ніж з характерно довгим, гострим, товстим і міцним лезом. На старих традиційних моделях лезо кували з тієї сталі, що була доступна звичайному сільському ковалеві. Бо мачете, перш за все – сільськогосподарський інструмент, що замінює собою ніж, топор, серп, а іноді і шаблю. Але сьогодні більшість мачете виробляється на фабричних лініях. Виробники використовують як вуглецеву сталь, так і різні сорти нержавіючої сталі, часто наносячи різного рода захисні покриття, щоб забезпечити клинку більшу стійкість від корозії та подряпин.

Хоча мачете було спеціально призначено для використання в сільському господарстві, його корисність, простота виготовлення та ремонту, невибагливість та надійність швидко принесли йому звання справжнього універсального ножа. Таким чином, у багатьох країнах світу мачете широко використовується в походах, садівництві та навіть на кухні, наприклад, як ніж для оброблення великих м’ясних туш. Тим більше, що існує багато варіацій мачете, що можуть задовольнити різні потреби.

Латинське мачете

 

Латинське мачете, добре відоме саме як «мачете джунглів», безумовно, є найпоширенішою і найпопулярнішою моделлю в світі. Воно стало популярним завдяки військовим США, що використовували подібні мачете під час Другої Світової та війни у ​​В’єтнамі. Латинське мачете має довге гостре лезо і найчастіше використовується для прокладання шляху через густу тропічну рослинність.

Мачете паранг

 

Великий ніж з довгим, злегка вигнутим лезом. Мачете паранг вважається ножем для виживання, здатним подолати всі перешкоди. Він здатний розрубити навіть товсті гілки дерев.

Мачете кхукрі

 

Цей тип мачете походить з Непалу. Кажуть, що цю конструкцію великого ножа занесли на Схід воїни Александра Македонського. Що ніж цей – далекий родич турецкого ятагана, та єгипетського кхопеша. Звідси у нього ця примітна вигнута форма. Такий профіль клинка дає кхукрі можливість наносити удари надзвичайної потужності. Саме цьому багато де (не в Україні) цей тип мачете віднесено до категорії бойових ножів. Але кхукрі також може бути чудовим замінником туристичної сокири чи інструмента для розчищення шляху серед кущів.

Мачете голок

 

Грізне мачете голок народилось в Індонезії. Характеризується товстим лезом і вигнутим навершям. Поєднуючи в собі міцність і легкість, мачете цього типу доволі зручне у використанні.

Мачете панга

 

Панга і тапанга – це мачете, які використовуються в сільськогосподарських цілях. Панга відрізняється довгим гострим лезом з характерним прямим (нібито зрізаним) кінцем клинка. Це мачете – чисто рублячий інструмент.

Мачете Боло

 

Даний тип моделі має форму дуже схожу на латинське мачете. Єдина відмінність полягає в тому, що кінчик його клинка ширший. Мачете боло дещо важче, чим латинське, але залишається таким же зручним, як і інші моделі.

Тайське мачете

Це мачете, яке зазвичай називають «е-неп» , має характеристики більше схожі на меч чи шаблю. Його вирізняє значний розмір і злегка вигнуте лезо. Великий, зручний і легкий, е-неп може бути насправді грізним в руках досвідченої людини.