Як доглядати за новеньким iMac або Macbook

iMac, Macbook ー одні з найкращих девайсів на ринку мобільних пристроїв. Apple розробили потужні комп’ютери, які охопили майже всі сфери побуту: мобільний банкінг, система розумного дому, робота з документами. Вони славляться мобільністю, операційною системою, оригінальними деталями, довговічністю. Купуючи ПК, впевнені, девайси прослужать довгі роки. Але за цією технікою треба доглядати, для продовження терміну служби. Поговоримо про недоліки, з якими стикаються користувачі в процесі експлуатації.

  1. Профілактика Macbook, iMac

Пил і вода ー ворог будь-якого пристрою. Гаджети Apple захищені від потрапляння води і пилу по стандарту iP. Але вони не застраховані від згубного впливу вологого середовища і забруднень. Найбільше страждають кулери. Для рівномірного охолодження девайсу, радіатор має безперебійно забезпечувати нормальну циркуляцію свіжого повітря, виштовхувати гаряче. Пил потрапляє всередину корпусу, осідає на поверхнях запчастин. Вентилятори починають працювати з надмірним навантаженням, не в змозі повноцінно забезпечити нормальний температурний баланс. Через надмірне надходження пилу, деякі запчастини можуть вийти з ладу. Для того, щоб цього не сталося, радимо почистити Macbook в сервісному центрі AppleFix. Профілактика виконується в декілька етапів:

  1. Попередня діагностика.
  2. Розбір пристрою.
  3. Видалення накопиченого пилу за допомогою спеціального фена.
  4. Перевірка працездатності компютера перед видачею клієнту.

Таку процедуру слід проводити раз у шість місяців.

  1. Заміна дисплею

Розбитий екран не рідкість серед активних користувачів. Найчастіше в сервісний центр Apple в Києві звертаються з розбитою матрицею. Причини: падіння, необережне поводження при транспортуванні, контакт с гострими предметами, сильне надавлювання. Проявляється у вигляді сітки тріщин по всій поверхні модулю. Також можуть з’явитися характерні темні плями. Експлуатувати девайс з пошкодженою LCD не рекомендуємо. Не зволікайте з візитом в СЦ для проведення процедури заміни екрану. Процес має свій алгоритм:

  1. Огляд перед проведенням ремонту. Якщо відсутні темні плями, матриця реагує на дотик, а задіте лише скло, вам запропонують встановити нову скляну пластину.
  2. Розбір ПК. Менеджер з ремонту відокремлює браковану запчастину від основного корпусу, проводить чистку.
  3. Монтаж нової деталі.
  4. Перевірка. Для того, щоб перевірити, чи коректно працює нова комплектуюча, спеціаліст перевіряє, чи реагує екран на мишку, чи коректно відображаються необхідні додатки, передача кольорів, насиченість, контрастність.
  1. Не запускається

Така проблема часто зустрічається в користувачів iMac. Цей гаджет кардинально відрізняється від комп’ютерів інших виробників. Це суцільний алюмінієвий моноблок в мінімалістичному дизайні, без системного блоку. Причиною може бути: надмірне забруднення, накопичення вологи, вихід з ладу материнської плати. Самостійно виявити причину несправності, усунути її вкрай важко. Тому ремонт iMac ー найкращий вихід. Віддайте свій девайс професіоналам для професійної допомоги.

  1. Не заряджається

Недолік проявляється коли комп’ютер перестав приймати мережу від зарядного пристрою.

Маленька порада. Підключіть по черзі декілька працюючих зарядних пристроїв. Якщо девайс не заряджається, несправність може критися в акумуляторній батареї. З часом вона зношується, втрачає свою дорогоцінну ємність, швидко сідає. Для перевірки зайдіть в меню “про цей Mac або iMac”. Якщо у відповідному вікні засвітилося “service recommend”, батарею слід замінити.