Європейський інвестбанк надасть Україні 100 млн євро позики на відновлення

Фото: EIB ЄІБ надасть Україні позику у розмірі €100 млн на відновлення

ЄС підготував угоду, що дозволить Україні отримати позики на 100 млн євро для невідкладної відбудови.

Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодилися надати гарантію ЄС, яка дозволить ЄІБ надати Україні нову позику у розмірі 100 мільйонів євро. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.   Гроші будуть спрямовані для швидкого відновлення, наприклад, для ремонту муніципальної чи енергетичної інфраструктури.

Ця гарантія ЄС є одним з елементів ініціативи ЄС для України (EU4U), яку банк схвалив у березні 2023 року і яка також включає фонд EU4Ukraine та пакет технічної допомоги та консультацій у розмірі 100 мільйонів євро з власних коштів ЄІБ.   Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що ЄС посилює підтримку для задоволення потреб України у швидкому відновленні.   «Окрім нашого 1 мільярда євро на швидке відновлення для підтримки критичних секторів, узгоджена гарантія ЄС дозволяє ЄІБ позичити Україні додаткові 100 мільйонів євро на дуже вигідних умовах. Ми сповнені рішучості повернути життя всім громадам України, які потерпають від агресії Росії», — зазначили вона   Загалом ЄС виділив на підтримку України 70 млрд євро, до яких входять також 2,4 млрд через Європейський інвестиційний банк, підкріплені гарантією ЄС.
Нагадаємо, раніше віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс розповів про розробку механізмів, які б заохотили європейський бізнес працювати з Україною попри пов’язані з війною ризики й таким чином сприяли відбудові.

Источник