ЄС погодив для України 5 млрд євро допомоги

ЄС погодив для України 5 млрд євро допомоги

Європейський Союз готується виділити Україні новий пакет фінансової допомоги в розмірі 5 млрд євро, що є частиною макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро.

Про це стало відомо з повідомлення Bloomberg.

 

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, запропонує пакет кредитів наступного тижня, щоб допомогти Києву покрити термінові витрати, включаючи зарплати та виплати, за словами дипломатів ЄС, знайомих із планом.

Ці гроші є частиною більшого пакету в 9 мільярдів євро, обіцяного блоком у травні минулого року, який ще в основному не буде перераховано через розбіжності між Комісією та державами-членами щодо деталей програми допомоги.

Зазначається, що Німеччина, найбільший донор, продовжує розбіжності з Комісією, оскільки Берлін наполягає на наданні Україні безповоротних грантів, стверджуючи, що більша купа боргу ще більше пошкодить економіку, яка наближається до дефолту.

Слідкуйте за “КиївВладою”

Натомість виконавча влада ЄС наполягла на пропонуванні пільгових позик, запозичених на ринках, з більш високими гарантіями, наданими державами-членами, у разі дефолту української економіки.

Усі держави-члени ЄС, окрім Угорщини, погодилися фінансово гарантувати цю суму у вигляді довгострокових кредитів для України.

Источник