Який курс долара очікується на поточному тижні » — новости экономики Украины | Экономика

Котирування безготівкового долара піднялися вище за психологічний рівень 28 гривень. Національний банк знову провів дві інтервенції та продав понад 100 млн доларів, але зміг лише трохи сповільнити падіння гривні.

Продавці валюти, бачачи, що долар щодня дорожчає, скоротили пропозицію до мінімуму. Можливо, сьогодні їхня активність буде вищою: 28 гривень і вище – чудова ціна для продажу. Тим більше, що в експортерів уже закінчилася гривня, отримана наприкінці минулого року у рамках компенсації ПДВ. Проте всі вони чекають від Нацбанку сигналу, що долар не дорожчатиме сильніше; таким може стати, наприклад, велика інтервенція на старті торгів.

Готівковий долар в оптових обмінниках минулої п’ятниці подорожчав ще на 10 копійок. Вранці його продавали по 28,05-28,07 гривень, а до 17 години цінник підняли до 28,15-28,17 гривень. На вихідні долар продавали по 28,15-28,17 гривень. Розрив між готівковим та безготівковим доларом зберігається на рівні 15 копійок. Сьогодні долар почнуть продавати за тією самою ціною. Далі готівковий ринок уважно спостерігатиме за тим, що відбувається на міжбанку і точно копіювати всі його рухи. У разі, якщо Національний банк все ж таки займе жорстку позицію щодо утримання гривні від подальшого падіння, на готівковому ринку можливий швидкий розворот і початок зниження цінників.

Источник