Яка реальна інфляція в Україні » — новости экономики Украины | Экономика

Певне відновлення світової економіки після глобального стискання ділової активності призвело до значних інфляційних коливань, зокрема в США. Інфляційні процеси в окремих країнах якраз і стали наслідком впливу волатильності глобальних ринків. Україна є яскравим прикладом.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «з урахуванням усіх негативних факторів реальна інфляція в Україні зараз уже в районі 30-35%. Стратегічна помилка Кабміну та Ради – це відсутність нацпрограм щодо імпортозаміщення».

«Ми невиправдано багато закуповуємо продукції та товарів за кордоном, добиваючи цим національного виробника та знищуючи робочі місця. Тому Україна не випадково у лідерах зростання цін у жовтні – енергоресурси, овочі, молокопродукти, хліб, м’ясо, яйця тощо. Ну і на початку листопада, за офіційними даними Держстату, вартість навіть солоного сала піднялася до 185 грн/кг, що на 40 грн більше, ніж було у вересні поточного 2021 року», – підсумовує Гончаров.

Зазначимо, що зростання цін відбувається на фоні зменшення реальних доходів більшості громадян та постійного зростання рівня тарифів. Інфляційний зашморг поглиблюватиме кризові явища вже у короткостроковій перспективі.

Український журнал «Економіст»

Источник