Як у Черкасах фінансистка лікарні багатомільйонну схему розкрадання організувала | Криминал

13.02.2022 12:00

Слідчі поліції спільно зі Службою безпеки України викрили масштабне розкрадання бюджетних коштів, виділених одному з медичних закладів Черкас на боротьбу з COVID-19. За попередніми даними, через злочинні махінації привласнено 12 млн. грн.

Схему організувала заступниця начальника фінвідділу. Впродовж останніх двох років жінка у змові зі спільниками здійснювала оплату неіснуючих послуг та робіт.

Зокрема, посадовиця перераховувала гроші на рахунки афілійованих суб’єктів підприємницької діяльності за нібито проведення будівельних і ремонтних робіт медичної установи.

Також, встановлено численні факти нарахування безпідставних премій, авансів, зарплат. Під виглядом «ковідної» доплати жінка здійснювала нарахування, суми яких перевищували визначені норми матеріального забезпечення як медичним працівникам, так і особам, які нібито надавали послуги поліклініці.

Сама зловмисниця мала понад 10 власних банківських карток, куди регулярно надходили привласнені кошти. За висновками експертиз, у такий спосіб ділкам вдалося привласнити майже 12 млн грн державних коштів, виділених Національною службою здоров’я України та  на боротьбу з пандемією COVID-19.

Наразі заступниці керівника фінансового відділу повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Тривають слідчі дії для виявлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до функціонування протиправної схеми.

За матеріалами ВК ГУНП у Черкаській області

Источник