Як на Запоржжі в’язень колонії інтернет-шахрайством розважався. ФОТО | Криминал

27.01.2022 11:30

Перебуваючи за ґратами, 39-річний зловмисник привласнював гроші довірливих громадян, продаючи неіснуючі товари в інтернеті.

Чоловік, який відбував покарання у цій установі за скоєння  крадіжки, вдався до телефонного шахрайства. Спільними заходами оперативників було встановлено, що зловмисник застосовував декілька розповсюджених схем. Так, з метою заволодіння коштами громадян, на безкоштовній платформі оголошень розміщувалися повідомлення про продаж товарів або надання послуг, за отримання яких вимагалася часткова чи стовідсоткова передплата. Крім цього, правопорушник діяв і по схемі «вам телефонує служба безпеки банку». Під цією «маскою», він випитував у довірливих громадян  їх анкетні та банківські дані. Отримавши доступ до рахунків своїх жертв,  зловмисник заволодівав  грошовими коштами і переводив їх на підконтрольні рахунки та номери телефонів.

Було проведено обшук за місцем перебування заарештованого. В якості речових доказів, правоохоронці вилучили близько десятка сім-карт різних операторів зв’язку, мобільні телефони та «чорнові» записи із зазначенням банківських карток та номерів телефонів, на які потерпілими здійснюються зарахування грошових коштів.  

Досудовим розслідуванням встановлюються можливі спільники фігуранта, кількість потерпілих осіб та сума завданих їм збитків. Досудове розслідування під процесуальним керівництвом Кам’янко-Дніпровського відділу окружної прокуратури Василівського району триває.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігуранту про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Також встановлюються можливі спільники фігуранта, кількість потерпілих осіб та сума завданих їм збитків.

За матеріалами ВК ГУНП у Запорізькій області

Источник