Як Америка збирається допомогти Україні » — новости экономики Украины | Экономика

США мають намір протидіяти російській агресії в Україну двома механізмами: надання сучасного озброєння та введення додаткових фінансових обмежень проти Російської Федерації.

Зокрема, адміністрація президента США Джо Байдена вивчає можливість відправки в Україну своїх радників, а також додаткового озброєння через інформацію про те, що Росія стягує війська до українського кордону. Повідомлення про це у вівторок, 23 листопада, оприлюднено телеканалом CNN із посиланням на обізнані джерела.

За даними CNN, США мають намір поставити в Україну нову партію протитанкових ракетних комплексів Javelin та міномети. Також розглядається можливість відправлення туди партії переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger та закуплених раніше у Росії гелікоптерів Мі-17, які спочатку призначалися для афганської армії.

Крім того, США мають намір запровадити додаткові санкції через магістральний газопровід «Північний потік — 2», що проходить із Росії до Німеччини. У понеділок, 22 листопада, Держдепартамент оголосив у Вашингтоні, що санкції будуть введені щодо структури Transadria LtD, яка брала участь у будівництві трубопроводу та пов’язана з Росією, а її судно Merlin буде визнано конфіскованою власністю. Таким чином, у зв’язку з «Північним потоком — 2» в даний час під санкції підпадають загалом вісім юридичних або фізичних осіб та 17 судів, які їм належать.

Источник