Громаді Києва остаточно повернули земельну ділянку у Голосіївському районі вартістю 12,6 мільйона

Громаді Києва остаточно повернули земельну ділянку у Голосіївському районі вартістю 12,6 мільйона

Велика Палата Верховного Суду підтримала позицію прокурора у справі за позовом Київської міської прокуратури про визнання незаконним та скасування рішення Київради про передачу в оренду на 25 років земельної ділянки на вул. Бродівській у Голосіївському районі Києва вартістю 12,6 млн гривень.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

 

“Вказане рішення Київрадою було прийнято у зв’язку з переходом до товариства права власності на нерухоме майно площею 12,9 кв.м, що більш ніж в 410 разів менше площі землі, наданої йому в оренду”, – повідомили в пресслужбі.

Водночас у прокуратурі зауважили, що отримання в оренду земельної ділянки комунальної власності у розмірах, що значно перевищують площу розташованого на ній нерухомого майна, передбачає дотримання процедури проведення земельних торгів. Крім того, надання земельних ділянок для розміщення об’єктів дорожнього сервісу здійснюється виключно за результатами земельного аукціону.

Таким чином, впевнені в прокуратурі, передача спірної земельної ділянки в оренду без проведення земельних торгів відбулась з порушенням інтересів держави. Порушення полягали у втраті можливості отримати територіальною громадою максимально великого розміру орендної плати за використання земельної ділянки у разі продажу права її оренди на конкурентних засадах.

Велика Палата Верховного Суду погодилась з доводами прокурора та залишила в силі постанову Північного апеляційного господарського суду, якою задоволено позов міської прокуратури про визнання незаконним і скасування рішення Київради про передачу в оренду спірної земельної ділянки.

Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Господарський суд Києва повернув столичній громаді земельні ділянки  вартістю понад 37 млн гривень, розташовані над стратегічним об’єктом у центрі міста. Прокурори довели в суді, що ділянки на вул. Архітектора Городецького незаконно вибули з комунальної власності. 

Источник