До АРМА передали три мільйони доларів підсанкційного російського олігарха

Фото: ДБР До АРМА передали ще 3 мільйони доларів, вилучених у російських олігархів

За матеріалами ДБР близько трьох млн доларів з рахунків банку, що належали підсанкційному громадянину РФ, передано до АРМА.

Суд наклав арешт та передав АРМА близько трьох млн доларів підприємства, що належить підсанкційному громадянину Росії Михайлу Воєводіну. Кошти зберігалися в українському банку, підконтрольному також громадянину РФ, президенту російського футбольного клубу ЦСКА Євгенію Гінеру, повідомляє Державне бюро розслідувань.   У ході досудового розслідування Бюро також перевіряє інформацію щодо правомірності отримання та використання фінансових преференцій у сумі понад 1,6 млрд гривень банківською установою, бенефіціарним власником якої був громадянин РФ.   Коментуючи особистість бенефіціара, в Офісі генпрокурора додали, що ним є громадянин РФ — президент російського футбольного клубу ЦСКА та пов’язаний з державною корпорацією РОСТЕХ, яка постачає зброю, військову техніку та боєприпаси для потреб Збройних сил РФ.   Вже встановлено, що після отримання рефінансування банк проводив багатомільйонні фінансові операції з підприємствами, афільованими з російськими бізнесменами.   «Деякі з «вливань» установа отримала після початку активної фази бойових дій. Отримана сума становить понад 50% активів самого банку та у понад 5,5 раза перевищує розмір статутного капіталу», — йдеться у повідомленні.   В Україні Євген Гінер, Михайло Воєводін та Олександр Бабаков є непублічними співвласниками компанії, яка володіла кількома обленерго, готелями, ТЦ, аграрним бізнесом і банком.

Нагадаємо, раніше рішенням Вищого антикорупційного суду України активи громадянина РФ — 88,89 % акцій українського банку стягнуто в дохід держави.
  У лютому співробітники ДБР провели обшуки у членів правління та наглядової ради, а також в офісі комерційного банку, бенефіціарним власником якого є Гінер.   11 листопада 2022 року Печерський районний суд Києва арештував частки у стратегічних українських підприємствах та цінні папери, кінцевими власниками яких можуть бути особи, підконтрольні чиновникам та депутатам РФ.   Рішенням РНБО від 19 жовтня 2022 року застосовано санкції щодо Гінера строком на 10 років.

Источник