Держборг України сягнув майже $120 млрд

Фото: Пресслужба президента України Борги України зростають на тлі війни з Росією

За місяць сума боргу України зросла у гривневому еквіваленті на 143,23 млрд гривень та у доларовому еквіваленті на $3,92 млрд.

Станом на 31 березня державний та гарантований державою борг України становив 4 384,99 млрд гривень або 119,91 млрд доларів. Про це свідчать дані Міністерства фінансів у вівторок, 2 травня.

Зазначено, що у березні сума боргу України зросла у гривневому еквіваленті на 143,23 млрд гривень та у доларовому еквіваленті на 3,92 млрд доларів.

«Обсяг державного та гарантованого державою боргу розраховується у грошовій формі,  як непогашена номінальна вартість боргових зобов’язань у валюті кредиту (позики). Стан державного та гарантованого державою боргу визначається у гривнях та доларах США за курсом Національного банку України на останній день звітного періоду та включає операції за цей день», – зазначили у Мінфіні.

Нагадаємо, за підсумками січня 2023 року обсяг державного та гарантованого державою боргу України зменшився на 590 млн доларів і складав трохи більше 116 млрд доларів.

Раніше було оприлюднено календар виплати боргів України цього року. Загалом країна має виплатити понад 13 млрд доларів.

Источник