Держборг США сягнув нового історичного максимуму

Фото: Getty Images Держборг США вперше перевищив 34 трлн доларів

Державний борг Сполучених Штатів Америки перевищив 34 трильйони доларів 29 грудня 2023 року.

Державний борг США вперше в історії перевищив позначку в 34 трильйони доларів. Про це повідомляє Fox Business.

За даними американського Міністерства фінансів, державний борг США перевищив 34 трильйони доларів у п’ятницю, 29 грудня 2023 року. Для порівняння, всього чотири десятиліття тому державний борг країни становив близько 907 мільярдів доларів.   За останніми даними Бюджетного управління Конгресу, протягом наступних трьох десятиліть державний борг США збільшиться майже вдвічі. Наприкінці 2022 року держборг країни зріс приблизно до 97% ВВП. Очікується, що наприкінці 2053 року цей показник злетить до 181%.   Згідно з прогнозами Управління на січень 2020 року, федеральний борг повинен був перевищити позначку в 34 трильйони доларів лише у 2029 фінансовому році. Проте борг країни зростав швидше, ніж очікувалося, через багаторічну пандемію коронавірусу, яка «зупинила» більшу частину економіки США.
  Крім цього, уряд США взяв значні позики за тодішнього президента Дональда Трампа та нинішнього президента Джо Байдена, щоб стабілізувати економіку та підтримати її відновлення.   Однак економічне відновлення країни відбувається разом зі сплеском інфляції, що підштовхнуло процентні ставки та зробило обслуговування боргу уряду дорожчим.   Нагадаємо, за прогнозом МВФ, державний борг України досягне пікових значень у 2025 році. У поточному році держборг зросте до 98,6% ВВП країни, а за підсумками 2025 року перевищить 100% ВВП. 

За 11 місяців 2023 року Міністерство фінансів України залучило близько 37,4 млрд доларів зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

Источник