Депортація понад 1700 осіб із Херсонщини – екскерівнику виправної колонії оголошено підозру | Кримінальні новини

06.07.2023 23:30

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому начальнику «Північної виправної колонії № 90» заочно повідомлено про підозру за фактами депортації та примусового переміщення понад 1700 осіб. Всі вони за вироками судів були засуджені та утримувалися в установах відбування покарань Херсонської області.

Йому інкриміновано порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, підозрюваний з перших днів окупації перейшов на бік ворога. Згодом він обійняв псевдопосаду так званого «начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области». У підпорядкуванні цього незаконно створеного окупантами органу були всі захоплені установи виконання покарань регіону.

На цій посаді підозрюваний керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби.

Упродовж жовтня-листопада 2022 року за його наказом з установ виконання покарань Херсонської області та Снігурівської колонії Миколаївської області із застосуванням примусу на спецавтівках депортовано до аналогічних установ, розташованих в рф та на тимчасово окупованих територіях України, понад 1700 осіб.

Наразі встановлено місця перебування 43 вивезених, доля інших залишається невідомою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ГУНП в Херсонській області.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року прокурори у порядку спеціального досудового розслідування скерували до суду обвинувальний акт стосовно цього ж екскерівника колонії за фактом державної  зради.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Источник