Ці 8 звичок здатні істотно знизити фертильність у жінок

На фертильність жінки можуть вплинути певні звички.

Репродуктологи і фахівці з планування родини стверджують: вам точно не варто турбуватися про свою здатність мати дітей, якщо ви "працюєте" над зачаттям протягом 6 місяців. Більше того, якщо ви і ваш партнер старші за 25 років, ви живете у великому місті і часто зіштовхуєтеся зі стресом, то навіть 12 місяців спроб ще нічого не означають. Але якщо ви маєте намір завести дитину, вам варто знати, які звички і фактори можуть знизити ваші шанси та навіть зовсім звести їх до нуля, інформує Ukr.Media.

Паління, навіть епізодичне

Лікарі не даремно рекомендують кидати палити перед тим, як намагатися завести дитину: ця звичка негативно впливає як на чоловічу, так і на жіночу фертильність. Побічні продукти, які виникають під час спалювання тютюну, просто вбивають жіночі і чоловічі статеві клітини, а також можуть стати причиною більш раннього настання менопаузи. І навіть якщо ви палите лише тоді, коли пребуваєте з друзями, у результаті це може знизити ваші шанси зачати і виносити дитину.

Зайва вага

Зрозуміло, не п'ять-десять кілограмів, які відокремлюють вашу фігуру від глянсових стандартів — йдеться про серйозне перевищення безпечної маси тіла. Жирові відкладення сприяють накопиченню естрогену, що може призвести до порушення гормонального фону і, як наслідок, труднощів із зачаттям.

Сауна і йога

Якщо ви з партнером плануєте дітей, на цей час йому варто відмовитися від відвідування лазні, а також скасувати заняття з йоги. Річ у тім, що ці заняття можуть вплинути на якість біологічного матеріалу, що також створює додаткову небезпеку для чоловічого здоров'я.

Кава

Дві чашечки кави на день — максимальне дозування, яке можуть дозволити собі майбутні батьки. У чоловіків більша кількість напою погіршує вироблення статевих клітин, а жінкам зловживання кавою може загрожувати невиношуванням вагітності.

Розширення вен

Це, звичайно, не звичка, але важливий фактор, який також може вплинути на здатність зачати дитину. Варикозне розширення вен у тазовій області у чоловіків може підвищити температуру тіла у ній і цим погіршити якість біологічного матеріалу.

Активне статеве життя

І чоловікам, і жінкам, які ведуть активне сексуальне життя, бажано не рідше одного разу на рік здавати аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом — навіть якщо немає ніяких зовнішніх проявів. Багато інфекцій можуть протікати безсимптомно, особливо у чоловіків, але у подальшому це може вплинути на здатність зачати дитину. Тому важливо користуватися бар'єрними засобами контрацепції, а також регулярно здавати аналізи.

Алкоголь

Скільки спиртного можна пити у період зачаття? Правильна відповідь: анітрохи. Навіть один келих пива або вина на день істотно знижує здатність до зачаття і у жінок, і у чоловіків.

Стрес

Це не найвідоміший фактор, який впливає на зниження фертильності, але при цьому він може не кращим чином подіяти на нашу здатність завагітніти і виносити дитину. Адреналін і кортизол, рівень яких серйозно підвищується під час стресу, пригнічує репродуктивну здатність і заважає зачати дитину.

Источник