Чому влада проти аудиту Нафтогазу » — новости экономики Украины | Экономика

Забезпечення потреб підприємств теплопостачання достатнім обсягом природного газу виступає однією з основних передумов вдалого завершення опалювального зимового сезону.

Народний депутат України Олексій Кучеренко на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «заяви про повну достатність газу в сховищах ми з вами чули десятки разів, в тому числі й від президента вчора.

Вчора же ми почули від міністра енергетики, що Нафтогаз про всяк випадок готується купувати імпортний газ (за космічною ціною, звісно) і за моєю інформацією вже забронював точки входу з Угорщини та Словаччини і оплатив резерв потужностей».

«Навіть за наявності 4,6 млрд куб. м буферного газу (який не можна підняти) може не вистачити 7,1 млрд кубів для проходження зими?! І це при падінні річного споживання на 7% (26,8 млрд куб. м в 2021 на всю країну), при скороченні споживання промисловістю, при непоганих обсягах вугілля на складах (700 тис. тон), повному завантаженні Енергоатому та повномасштабному імпорті електроенергії з «братської» Білорусі?! Щось не сходиться! Ось вам ще одне пояснення чому «слуги» категорично проти аудиту Нафтогазу!», – вважає Кучеренко.

Нагадаємо, що керівники Нафтогазу багато років обіцяли збільшити обсяги вітчизняного газовидобутку, але реальних успіхів в цьому напрямі не досягнуто. Тому проблема дефіцитності газу, особливо в опалювальний сезон, виникає з року в рік.

Економіст

Источник