Через російські обстріли України 15 листопада частково зникала електрика у Молдові

Через російські обстріли України 15 листопада частково зникала електрика у Молдові

Молдова у вівторок увечері перестала отримувати електроенергію з Румунії, після чого в деяких регіонах країни зникло світло. Згодом електропостачання відновилося. Як з’ясувалося, спрацювала автоматика. Аварійні відключення в сусідній країні відбулись через масований обстріл росіянами української енергетичної інфраструктури. 

Про це  стало відомо з повідомлень віце-прем’єр-міністра Молдови Андрея Спину (на фото).

 

«Унаслідок обстрілу Росією української енергосистеми протягом останньої години автоматично відключилася одна з ліній електропередачі, яка забезпечує передачу електроенергії для нашої країни (автоматичне скидання навантаження за частотою). Це призвело до масових відключень електроенергії по всій країні», – повідомив Андрей Спину.

Трохи згодом він же поінформував, що електропостачання в більшості населених пунктів відновлено і зауважив: “Російська агресія проти України безпосередньо стосується і нашої країни. Ризики відключень електроенергії залишаються високими. Будь-які бомбардування з боку Росії українських електростанцій можуть призвести до повторення сьогоднішньої ситуації”.

Спину наголосив, що самі лінії внаслідок ударів РФ по Україні не були пошкоджені, але були автоматично відключені з метою безпеки.

Тим часом радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван засудив масований ракетний обстріл України Росією, який, як підкреслив він, відбувся під час саміту «Групи двадцяти» в Індонезії.

«Сполучені Штати рішуче засуджують останні ракетні атаки Росії проти України, які, за попередніми даними, уразили житлові будинки в Києві та інші об’єкти по всій країні», – заявив Салліван.

Засудили сьогоднішні атаки і низка інших політиків світового рівня.

Як інформувала , міністр енергетики України Герман Галущенко сьогодні заявив, що масована російська ракетна атака по об’єктах енергетики України може мати наслідки для енергосистем сусідніх країн.

Источник