Більше коштів на безпілотники для армії: Київрада внесла чергові зміни до програми “Захисник Києва”

Більше коштів на безпілотники для армії: Київрада внесла чергові зміни до програми “Захисник Києва”

Столична міськрада внесла чергові, шістнадцяті за ліком, зміни до програми “Захисник Києва” на 2022‒2024” роки”. Згідно з прийнятим рішенням, влада Києва збільшила кошторис цієї програми з 11 млрд до 11,6 млрд гривень. Додаткове фінансування в сумі 600 млн гривень керівництво столиці планує направити на придбання в поточному році БПЛА і засобів військової техніки від ураження. Таким чином усього на цей захід за два роки, з 2023-го, планується витратити 2,5 млрд гривень.

Як стало відомо , під час пленарного засідання Київради, яке відбулося 11 квітня 2024 року, депутати в “закритому режимі” внесли зміни до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони “Захисник Києва” на 2022‒2024” роки”.

 

Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-452/ПР від 3 квітня 2024 року виступив секретар Київради Володимир Бондаренко. У сесійній залі за погодження цього документу проголосував 71 депутат

Згідно з ухваленими змінами, столична міськрада, зокрема, збільшила кошторис реалізації цієї програми на 2024 рік з 4,9 млрд до 5,5 млрд гривень. Таким чином, загальні обсяги її фінансування на три роки було збільшено з 11 млрд до 11,6 млрд гривень.

Так, столична влада вирішила направити додаткові 600 млн гривень на закупівлю, виготовлення і ремонт безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та засобів захисту військової техніки від ураження. Половину цих коштів в сумі 300 млн гривень буде, вочевидь, передано різним столичним військовим частинам та іншим держструктурам – саме вони вказані співвиконавцями відповідного заходу програму. Решту коштів столична влада освоїть самостійно – Департамент муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА, розробник та відповідальний виконавець програми) має витратити їх на “централізовану закупівлю БПЛА”. 

Таким чином, на закупівлю безпілотників та засобів захисту від них цією програмою передбачено фінансування на загальну суму 2,5 млрд гривень (протягом 2023-2024 років). При цьому, деякі зміни до програми, цілком ймовірно, могли бути внесені вже під час засідання, яке на момент розгляду цього проєкту рішення не транслювалося на офіційному ютуб-каналі міськради. У зв’язку з цим встановити повний перелік коригувань буде можливо лише після публікації “оновленої” програми “Захисник Києва”.

Як повідомляла , програма “Захисник Києва на 2022-2024 роки” була затверджена рішенням столичної міськради №4175/4216 від 20 січня 2022 року. Тоді депутати вирішили, що кошторис її виконання на 3 роки повинен становити 110,1 млн гривень. 

Источник