Без електронних торгів: одеська фірма будуватиме під Києвом військове кладовище за 1,4 млн грн

Підготовчі роботи для будівництва за 10 кілометрів від Києва Національного військового кладовища буде проводити одеська ТОВ “Автоспецюг” за 1,4 мільйона гривень. Компанію обрали без електронних торгів. 

Фото: “Радіо Свобода”. Ділянка під кладовище на території Гатненської громади

Про це йдеться на сайті закупівель Prozorro. 

Зокрема, державна установа “Національне військове меморіальне кладовище” Міністерства у справах ветеранів України уклало договір із ТОВ “Автоспецюг” 26 березня цього року. 

 У роботу компанії входять “підготовчі роботи”: руйнування та знесення будівель, земляні роботи та капітальне будівництво в межах Гатненської територіальної громади Фастівського району Київської області. 

Додамо, родичі загиблих військових виходили на мітинг і просили побудувати Національне військове кладовище в межах Києва.

Загалом за такі “підготовчі роботи” одеська компанія отримає 1 429 440 млн грн платників податків.  

Договір був укладений без електронних торгів, адже сума робіт є меншою ніж 1,5 млн грн. 

Вартість “підготовчих” робіт для будівництва військового кладовища, скриншот Prozorro

 “Необхідності у проведенні відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями та/або шляхом використання електронного каталогу відсутня”, – йдеться у протоколі. 

 Однак, на сайті Prozorro вже зареєстровано звернення до Державних аудиторів. Адже у Prozorro не оприлюднені подробиці договору. Тому активісти вже подали звернення до аудиторів стосовно порушення порядку визначення предмета закупівлі та ненадання документів у випадках, передбачених законом. 

“Вирубку лісу названо підготовчими роботами? Може вже усі послуги так називати, бо за великим рахунком усі роботи є підготовчими. Виконавець який цікавий – правочка, а за яку суму узявся. І де договір з виконавцем?”, – йдеться у зверненні. 

Наразі очікується відповідь від Державних аудиторів. 

Додамо, ТОВ “Автоспецюг” була зареєстрована у 2020 році в Одесі по вулиці Хімічній. Її статутний капітал – 50 000 грн. Уповноваженою особою у фірмі значиться Олександр Олександрович Пітель. 

Джерело