Банки України показали рекордний прибуток

Фото: НБУ Банки України продемонстрували рекордний прибуток

Головними факторами зростання прибутковості у річному обчисленні є збільшення відсоткових доходів та значно менші відрахування до резервів під збитки від активних операцій.

За перший квартал 2024 року чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків склав 40,518 млрд гривень, що на 18% більше, ніж у січні-березні минулого року. Про це свідчать дані НБУ.

Зазначається, що головними факторами зростання прибутковості у річному обчисленні є збільшення відсоткових доходів та значно менші відрахування до резервів під збитки від активних операцій.

За даними Нацбанку, доходи банків за січень-березень 2024 року зросли на 16% до 120,710 млрд гривень, при цьому процентні доходи зросли на 25% до 84,944 млрд гривень.

Витрати зросли на 14% до 80,192 млрд гривень. Банки скоротили відрахування резервів під майбутні збитки на -1,443 млрд гривень.

За словами першого заступникаголови НБУ Катерини Рожкової, прибуток, який банки генерують сьогодні — це гарантія їхньої стійкості, адже він дозволяє банкам наростити капітал.

«Крім того, саме достатній капітал — запорука більш жвавого кредитування надалі, ми вже бачимо таку тенденцію», — зазначили вона.

Також оновлено дані про річний прибуток банків за 2023 рік: уточнений річний показник прибутку банківської системи — 83,2 млрд гривень. Уточнення оперативних даних обумовлено донарахуванням окремими банками податку на прибуток на 3,2 млрд гривень. Річна сума нарахованого банками податку на прибуток за 2023 рік становила 76,6 млрд гривень.

Нагадаємо, державний Приватбанк за підсумками роботи у першому кварталі 2024 року отримав 13,86 млрд гривень чистого прибутку, що на 14% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Також повідомлялося, що Ощадбанк завершив 2023 рік із чистим прибутком у шість млрд гривень. Це рекордний рівень за весь час його роботи.

 

Источник