Банки Вірменії припинять обслуговувати російські картки Мир

Фото: Російські ЗМІ Росія використовувала систему Мир для уникнення західних санкцій

Виняток зроблять лишень для карток, випущених вірменським підрозділом російського державного ВТБ Банку.

Вірменські банки припиняють обробку транзакцій, здійснених картками російської платіжної системи Мир, через побоювання накладення вторинних санкцій з боку США. Про це повідомляє Barron`s в п’ятницю, 29 березня.

Комерційні банки країни «з суботи (30 березня) припинять обслуговування карток Мир через ризик вторинних санкцій», повідомив Союз банків Вірменії.

Виняток зроблять тільки для карток цієї російської платіжної системи, випущених вірменським підрозділом російського державного ВТБ Банку.

Міністерство фінансів США ще у вересні 2022 року попередило іноземні банки про накладення вторинних санкцій за обслуговування карток російської платіжної системи Мир.

Управління з контролю за іноземними активами мінфіну США заявило, що Росія використовувала систему Мир для уникнення західних санкцій, спрямованих проти фінансової системи РФ.

Нагадаємо, південнокорейська програма Samsung Pay припинить роботу в Росії 3 квітня цього року.

Раніше стало відомо, що в Росії перестала працювати платіжна система Contact після відкликання ліцензії її оператора — QIWI Банку. Вона використовувалася для переказів коштів за кордон і була особливо популярною серед російських емігрантів.

Источник