АРМА ініціює розірвання договору з “Укрнафтою” на управління автозаправками Медведчука Glusco та російської “Татнафти”

АРМА ініціює розірвання договору з “Укрнафтою” на управління автозаправками Медведчука Glusco та російської “Татнафти”

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) ініціює перед Кабінетом Міністрів України скасування розпоряджень Уряду і розірвання договорів з ПАТ “Укрнафта”, яке управляє арештованими активами Glusco проросійського діяча Віктора Медведчука та активами російської компанії “Татнафта”.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби АРМА.

 

Як заявляють в АРМА, основною причиною припинення договору управління автозаправками Glusco є свідоме відхилення компанією “Укрнафта” пропозицій АРМА щодо підписання актів приймання-передачі активів АЗК. Внаслідок цього державний бюджет досі не отримує надходжень від підприємства.

“Договір управління з ПАТ “Укрнафта” передбачає відрахування до державної скарбниці щонайменше 5 млн грн щомісяця незалежно від дохідності роботи та 85% від чистого прибутку. Зі свого боку Нацагентство забезпечило огляд та інвентаризацію всіх арештованих активів й підготувало для підписання проєкти актів їх приймання-передачі. Вимушена констатувати, що державне підприємство, діяльність якого мала на меті не тільки зберегти економічну вартість, але й поповнити бюджет країни в умовах війни, не виправдало обґрунтованих очікувань. У результаті мета розпоряджень Кабінету Міністрів України не виконана, ефективність управління відсутня, хоча арештовані АЗС функціонують”, – прокоментувала очільниця АРМА Олена Дума.

Згідно з повідомленням, протягом трьох останніх місяців АРМА надсилало до ПАТ “Укрнафта” офіційні листи з вимогою підписати акти приймання-передачі по майнових комплексах АЗК, на що відчужена у власність держави компанія не погоджувалась.

Зазначається, що на запит АРМА до Державної податкової служби надійшли відповіді, які підтверджують постачання нафтопродуктів на арештовані АЗС як від ПАТ “Укрнафта”, так і інших структур на цьому ринку.

Крім того, АРМА та “Укрнафта” не могли підписати акти приймання-передачі корпоративних прав через необхідність отримання дозволу на концентрацію від Антимонопольного комітету України. Агентство констатує, що посадові особи “Укрнафти” затягували з внесенням відповідних документів до АМКУ і зробили це – спільно з АРМА – лише після численних нарад. АМКУ своєю чергою може розглядати це рішення до пів року. 

В АРМА вважають, що кращого варіанту, аніж проведення незалежного прозорого конкурсу, немає.

Повідомляється, що після рішення Уряду АРМА ініціюватиме відбір нового управителя мережею Glusco, який забезпечить належний баланс державних та приватних інтересів й організує прогнозовану, прозору та прибуткову діяльність арештованих АЗК.

Нагадаємо, в травні 2022 року Уряд ухвалив документ, згідно з яким передаємо 172 заправки компанії Glusco в управління державної компанії НАК “Нафтогаз”.

Источник