АМКУ лобіює подвійне зменшення відшкодувань, які монополісти та олігархи мають сплачувати потерпілим українцям

АМКУ лобіює подвійне зменшення відшкодувань, які монополісти та олігархи мають сплачувати потерпілим українцям

Черговий законопроєкт “Слуг народу” №5431, нібито спрямований на вдосконалення роботи Антимонопольного комітету України (АМКУ), серед іншого, зменшує вдвічі розмір відшкодування, який мають сплачувати монополісти та олігархи громадян України, які зазнали втрат через дії цих монополістів і олігархів. Це виглядає як знущання з боку АМКУ, бо його очолює Ольга Піщанська (на фото), яку щільно асоціюють з сім’єю Президента Володимира Зеленськогощо кидає тінь на репутацію Президента Володимира Зеленського.

Про це стало відомо з допису на Facebook-сторінці державної уповноваженої АМКУ (2015-2019 рр) Агії Загребельської.

 

“АМКУ прямо зараз просуває законопроект №5431, який зменшує розмір шкоди, яку олігархи та монополісти мають відшкодовувати потерпілим українцям, вдвічі.  В США потрійний розмір шкоди. В ЄС – одинарний + адвокатські послуги + пеня + втрачена вигода. В Україні АМКУ турбується, що ми з вами доведемо олігархів до банкрутства, тому пропонує зменшити наші апетити”, – написала Агія Загребельська.

За її словами, АМКУ обгрунтовує такі вимоги дивним аргументом: “… західні виборці вміють користуватися правами добросовісно, а українці – ні. Тому їм можна відшкодовувати багато, а ми не заслужили”.

Водночас, повідомляє Загребельська, АМКУ звітує в НАТО про виконання РНП (річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО, – КВ) в частині антимонопольної роботи кількістю наданих рекомендацій. “Не жартую. Прямо так і пишуть: ми надали стільки-то рекомендацій, тому вважаємо, що в антимонопольній частині план вступу до НАТО виконали”, – написала ексуповноважена АМКУ.

Вона додала, що голосування за №5431 в другому читанні планувалось сьогоді. Втім, в порядку денному цього законопроєкту не було. Але 16 листопада парламентарі проголосували за скорочену процедуру розгляду в другому читанні законопроєкту №5431.

Агія Загребельська також додала: “Чому ми не в НАТО? Чому на нашу адресу нарікають за корупцію та монополії? Зеленському варто запитати у своєї подружки Піщанської. Саме таке прізвище у голови АМКУ, яке невідомо 90% українців. І саме на її сестру була записана вілла Зеленських в Італії. Це щоб ніхто не сумнівався, який вплив має Президент на цей орган”.

Нагадаємо, ще в 2020 році голова АМКУ Ольга Піщанська намагалась спростувати свої старовинні й тісні стосунки з родиною Зеленських.

Співавторами законопроєкту №5431 є нардепи від “Слуги народу”:

 • голова партії Олена Шуляк і її протеже Віталій Безгін;

 • перший віце-спікер ВР Олександр Корнієнко;

 • голова парламентської фракції Давид Арахамія;

 • перший заступник голови парламентської фракції – керівник Київської обласної парторганізації) Андрій Мотовиловець;

 • заступник голови парламентської фракції, голова комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури, земляк Президента Юрій Кісєль;

 • очільниця Київської міської парторганізації Леся Забуранна (216 округ, Дарниця, ДВРЗ, Харківський масив);

 • голова ключового по цьому законопроєкту комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха (чоловік парламентарки від ВО “Батьківщина” Альони Шкрум);

 • мажоритарник від Кременчуга та Горішніх плавнів (150 округ) Олексій Мовчан;

 • мажоритарниця від Кам’янського Одеської обл. (30 округ) Ганна Лічман

 • Роксолана Підласа, яку планують призначити головою бюджетного комітету ВР.

 • Источник