28 березня – День звільнення Ірпеня: у місті вшанували полеглих і презентували Книгу пам’яті

28 березня 2023 року Ірпінь відзначає другу річницю визволення від російських окупантів, Два роки тому місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання “Ірпінь – місто-Герой”.Сьогодні ірпінці вшановують пам’ять полеглих захисників, волонтерів, поліцейських, хлопців з тероборони та звичайних містян, закатованих і вбитих окупантами.

Як розповіли в Ірпінській міській раді, до другої річниці визволення в Ірпені презентували Книгу пам’яті загиблих у російсько-українській війні.

Книга пам’яті – це єдиний електронний реєстр, який містить інформацію про жителів Ірпінської громади, життя яких обірвала війна, починаючи з 2014 року. Їх імена, фотографії, короткі біографії, обставини загибелі та спогади рідних увіковічені на сторінках цього видання. Це окремі історії кожного полеглого Героя і кожного убитого цивільного. Це не просто книга, а справжній літопис людської трагедії та героїзму.

Важливу роль у створенні книги відіграли жителі громади, які поділились своїми історіями та спогадами про загиблих. Вони ділились фотографіями, відео, розповідями про своїх рідних та близьких. Саме завдяки цій допомозі вдалось створити книгу, яка максимально повно відображає трагедію нашого міста.

Познайомитися з історіями загиблих можна за посиланням,, а також на спеціально встановленому на Центральній площі міста інформаційному терміналі.

Джерело