Звіт ДСНС: важко у всіх зонах окупації, але найскладніше у Бучанському районі | Криминал

08.03.2022 13:00

Найскладніша ситуація з роботою систем життєзабезпечення людей зараз складається в Бучанському районі Київської області.

Про це йдеться у зведенні ДСНС від 8 березня.

«На даний час найскладніша ситуація в Бучанському районі Київської області. Ситуація в населених пунктах Бучанського району неконтрольована Української владою, окупантами створено гуманітарну катастрофу. Доступ до населених пунктів відсутній (Буча, Ворзель, Ірпінь, Михайлівська Рубежівка, Гостомель, Бородянка, Шибене, Нове Залісся, Красний Ріг, Макарів, Миколаївка, Колонщина, Копилів, Северинівка, Березівка, Плахтянка, Червона Гірка, Гавронщина, Немішаєво, Микуличі, Пороскотень, Клавдієво-Тарасове, Мила, Гурівщина) у зв’язку із окупацією загарбниками», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ДСНС, на території цих населених пунктів розгорнуті російські блокпости, ведуться бойові дії, здійснюється обстріл житлових будинків та об’єктів інфраструктури. За інформацією місцевих мешканців окупантами здійснюється мародерство, вбивство, ґвалтування цивільного населення, проводиться паспортний контроль наших громадян.

Протягом майже тижня в населених пунктах відсутнє життєзабезпечення населення, окупанти блокують всі можливі шляхи для підвозу води, продуктів харчування та медикаментів.За оперативною інформацією потребують евакуації близько 4 тис. 400 осіб у які знаходяться у захисних спорудах, підвальних приміщеннях житлових будинків, об’єктах, дачних кооперативах та під завалами.

Як уточнили у відомстві, також складна гуманітарна обстановка спостерігається у зв’язку з оточенням міст окупантами та відсутністю зелених коридорів, зокрема:

  • Донеччина – у містах Маріуполь та Волноваха в оточенні відсутнє електропостачання та зв’язок. 
  • Луганщина – Лисичанськ, Сватове, Старобільськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк (від населення надходять звернення щодо відсутності продуктів харчування).
  • Запорізька область – у зв’язку з оточенням м. Енергодар можливе ускладнення гуманітарної обстановки. 
  • Херсонська область – у зв’язку з оточенням населених пунктів Херсон, Каховка, Нова Каховка, Берислав можливе ускладнення гуманітарної обстановки.

Нагадаємо, що 8 березня російська армія знову обстріляла Бучу Київської області. Місто перебуває в «облоговому становищі».

Також відомо, що на Київщині російські окупанти блокують допомогу мирним мешканцям. 

6 березня Бучанська міськрада звернулася до керівництва Київської ОДА та Міністерства оборони із закликом врятувати жителів громади.

Источник