Знущався з полонених та вимагав від їхніх родичів гроші – судитимуть комроти армії окупантів | Кримінальні новини

30.09.2023 14:30

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно командира 3-ї роти «полка полиции ФГКУ «УВО ВНГ россии по Чеченской Республике» за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Слідством встановлено, що командир підрозділу у складі збройних формувань рф прибув до України з метою її окупації. Разом з іншими підлеглими йому військовими він організував на території Мелітопольського району місце для утримання військовополонених та захоплених у заручники цивільних громадян. 

Для цього вони облаштували оглядову яму для автомобілів в одному з гаражів, розташованому на території незаконно захопленого домоволодіння у селі Радісне Мелітопольського району. 

Там обвинувачений зі своїми підлеглими систематично застосовували стосовно полонених та заручників заборонені міжнародним законодавством методи фізичного та психологічного примусу. Застосовували до людей жорстокі тортури з використанням електроструму. Утримували в антисанітарних умовах без води та їжі. 

У такий спосіб вони вимагали інформацію стосовно проукраїнських активістів, які своєю громадянською позицією можуть зашкодити впровадженню окупаційної політики держави-агресора. 

Надалі змушували телефонувати чи відправляти через мобільні додатки родичам повідомлення про примусову сплату коштів задля спасіння їхнього життя. 

Наразі відомо про отримання грошових переводів на загальну суму понад 700 тис грн та 4200 доларів США, переданих особисто.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Источник