Перш ніж лікувати хворобу, варто навчитися правильно дихати, — запевняє Георгій Ходоровський, доктор медичних наук, професор Буковинського державного медичного університету.
Цілителі Індії та Китаю успішно використовують дихальні вправи для лiкування різних хвороб, зняття стресів, посилення захисних можливостей організму та подовження життя, — каже Георгій Іванович. Адже з диханням нерозривно пов'язане збагачення організму киснем, полiпшення кровотоку, виведення шлаків і токсинів, передає Ukr.Media.
Дихальні вправи, які виконує Георгій Ходоровський, полягають у диханні діафрагмою або ж м'язами живота. Щодня чоловік читає молитву, потім стає біля одвірка чи стіни так, щоб чотирма точками (п'ятами, сідницею, лопатками і потилицею) торкатися вертикальної поверхні.
— Роблю вдих діафрагмою — живіт надувається, але при цьому не рухаю ні плечима, ні головою. А потім дуже повільно видихаю. Для оздоровлення та подовження тривалості життя видих має бути у три-чотири рази довшим, ніж вдих, а цикли дихання (вдих-видих) — якомога рідшими. Довгожителі, наприклад, дихають два-ти рази на хвилину, тодi як звичайні люди — 12 — 15. У нетренованої людини, яка тільки почала виконувати дихальні вправи, видих триватиме 8 — 12 секунд. Але вже через тиждень час збільшиться до 15 — 18 секунд. У мене видих триває 20 секунд. Тобто за хвилину я роблю три дихальнi цикли — вдих і видих, — пояснює Георгій Іванович. – Такі вправи виконую щодня по п'ять хвилин.
Саме так — діафрагмою — дихають маленькі діти. У малюка, який спить, животик піднімається й опускається з кожним вдихом і видихом. І саме таке дихання природне.
— При вдиху діафрагма скорочується і збільшує вертикальний розмір грудної порожнини, а це забезпечує розправлення легень. Під час повільного видиху діафрагма поступово розслабляється і повільно витискає повітря, яке є в легенях. Тож повітря у легенях затримується на триваліший час, і, відповідно, у кисню більше часу, щоб перейти у кров. Виконуючи такі дихальні вправи, ми даємо можливість кровоносній системі насититися киснем, — пояснює професор. — Внаслідок цього поліпшується капілярний кровообіг, відкриваються резервні капіляри й утворюються нові, активізується імунна система, iстотно зменшується кількість вільних радикалів, які зумовлюють процеси старіння. Нормалізуються процеси обміну, відновлюються всі функції й органи, а накопичені баластні речовини (токсини, шлаки, вільні радикали) виводяться із організму. Звідси — яскравий ефект оздоровлення.
Георгій Ходоровський каже, що дихання діафрагмою ефективне у профілактиці та лікуванні бронхіальної астми, гіпертонічної хвороби, хвороб опорно-рухового апарату, цукрового діабету, безсоння тощо.
— Одразу хочу попередити початківців: ніколи не перенапружуйтеся і не затримуйте дихання насилу. Виконання першої вправи краще розпочати з кількох секунд, а потім, у міру того, як буде збільшуватися об'єм легенів, поступово збільшуйте час вдиху, затримки дихання і видиху, — застерігає Георгій Іванович. — Уже за тиждень виконання цих простих вправ ви відчуєте, як полiпшився настрій, зникла хронічна втома, стабілізувався сон. Також поступово відступатимуть задавнені хвороби.
Оставьте ответ