Зеленський: Щодо осіб, які виїхали за кордон на основі сфальшованих рішень ВЛК, будуть “висновки”

Зеленський: Щодо осіб, які виїхали за кордон на основі сфальшованих рішень ВЛК, будуть “висновки”

У Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Тематика – військово-лікарські комісії (ВЛК), підсумки перевірки системи ВЛК по всій країні. Серед рішень – “висновки” щодо тих військовозобов’язаних, котрі на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон України за час від початку повномасштабної агресії росії. Для цього буде проведена “комплексна перевірка” тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які “можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями”, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Про це стало відомо з повідомлення Президента України Володимира Зеленського за підсумками засідання РНБО 30 серпня 2023 року.

 

“Рішення такі. Провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями. Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, повинні зайнятися правоохоронці”, – запостив Президент на Facebook.

Володимир Зеленський каже, що за результатами перевірки “будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон України за час від початку повномасштабної агресії”.

За словами Верховного Головнокомандувача, серед рішень РНБО – “переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності”.

РНБО також вирішило “активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів”. 

На засіданні “була представлена відповідна статистика щодо роботи областей в цьому напрямі. Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання”.

Планується “завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК”: “Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК”.

Кабінету Міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрності всіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.

Тим часом правоохоронці продовжать системну перевірку ВЛК та “її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави”.

Источник