Зеленський розповів, у західному світі українських ІТ-фахівців сприймають як дешеву робочу силу

На думку президента, прийшов час для змін.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що Японські бізнесмени зацікавилися проєктом "Держава в смартфоні". Про це повідомляє прес-служба ОПУ, інформує Ukr.Media.

Чиновник розповів керівництву Японської асоціації нової економіки (JANE) про український ІТ-сектор і проєкт "Держава в смартфоні".

"Плануємо розвиток інноваційної інфраструктури шляхом відкриття бізнес-інкубаторів, акселераторів і інноваційних платформ, відкриття знакових R & D-центрів світових корпорацій, створення інноваційних або стартап-платформ в закладах вищої освіти», — зазначив Президент.

Глава держави підкреслив, що ІТ-сектор є одним з найбільш динамічних в Україні, і поінформував про плани його розвитку, зокрема, вдосконалення правового поля та системи оподаткування в галузі ІТ та розвитку національної інноваційної системи.

Також він розповів про реформу по діджиталізації та заявив про прагнення України створювати конкурентний ІТ-продукт.

"У західному світі наших ІТ-фахівців сприймають як дешеву робочу силу. Для нас важливо це змінити. Ми хочемо створювати IT-продукт і продавати його у світі", — зазначив він.

Представники Асоціації розповіли Зеленському про приклади найбільш успішних інноваційних проєктів застосування штучного інтелекту в Японії, які вже довели ефективність у різних сферах життя. Мова йде про туризм, розваги та кібербезпеку.