Збували контрафактні цигарки на понад 30 млн грн щомісяця — викрито злочинну групу | Кримінальні новини

11.07.2024 13:30

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито діяльність злочинної організації, яка здійснювала масове виробництво і реалізацію тютюнових виробів по всій Україні.

Двом організаторам та восьми спільникам повідомлено про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній, незаконному виготовленні, зберіганні, збуті підакцизних товарів, незаконному використанні знака для товарів і послуг, а також легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

За даними слідства, у 2021 році двоє мешканців м. Одеси створили та очолили стійке ієрархічне об’єднання, до складу якого увійшло понад 10 осіб — мешканців різних регіонів України. Кожен з них відповідав за свій напрям діяльності — контроль за виробництвом та складами зберігання, підбір персоналу, ринок збуту, комунікація з клієнтами, адміністрування сайтів та Телеграм-каналів, логістика поставок фальсифікату, ведення бухгалтерії, заходи конспірації тощо.

Учасники злочинної організації облаштували підпільні тютюнові фабрики у віддалених промислових зонах.

Вони налагодили промислове виробництво цигарок з використанням торгових знаків та фірмових найменувань відомих підприємств-виробників. Для збуту товару використовували спеціально створений Телеграм-канал.

За попередніми розрахунками, на цих підприємствах щодня виготовляли до 80 тис пачок цигарок. Тютюновий «бізнес» приносив організаторам до 30 млн грн прибутку на місяць. При цьому вони не сплачували жодних податків, а відтак бюджет недоотримував близько 6 млн грн щомісяця.

Частину отриманих коштів підозрювані вкладали в розвиток свого «бізнесу», а решту витрачали на придбання нерухомості, автівок та комфортне життя.

Під час проведення санкціонованих обшуків правоохоронці виявили промислові лінії для виробництва, понад 2 тонни тютюну, який використовувався в якості сировини, автомобілі, грошові кошти в іноземній та національній валюті в сумі понад 3 млн грн готівкою, чорнові записи та документацію, що підтверджує злочинну діяльність.

Двох керівників злочинної організації за рішенням суду взято під варту, щодо решти учасників — вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник