Завдані війною збитки Бородянки оцінюють майже на 150 млн доларів (інфографіка)

Завдані війною збитки Бородянки оцінюють майже на 150 млн доларів (інфографіка)

Внаслідок рашистського нашестя у Бородянці Київської області зруйновано та пошкоджено 1534 будівлі. Завдані інфраструктурі селища збитки експерти оцінюють у 148,4 млн доларів.

Про це дізналася з дослідження KSE Institute.

“Збитки, завдані інфраструктурі селища Бородянка на Київщині, оцінюються у 148,4 млн доларів. На початку повномасштабного вторгнення росії у Бородянці велися запеклі бої. Внаслідок цього центральна вулиця селища перетворилася на руїни — знищені багатоповерхівки, дорожнє покриття, повалені дерева та спалені авто”, – йдеться у повідомленні.

 

Загалом, за оцінкою експертів KSE Institute, у Бородянці зруйновано та пошкоджено 1534 будівлі, з яких більша частина — це будинки житлового фонду. Сума збитків, завданих житловому фонду та присадибним забудовам, складає 95 млн доларів. За час війни у селі руйнувань зазнали 404 приватні та 55 багатоквартирних будинків, 8 таунхаусів, 477 господарських споруд, 198 гаражів та 5 теплиць. Загальна площа цих пошкоджених споруд — 328,8 тис м2.

На другому місці за сумою збитків — соціальна інфраструктура. За оцінками експертів, через руйнування 176 соціальних обʼєктів селище зазнало збитків на 24,4 млн доларів. У Бородянці під час війни було пошкоджено 7 медзакладів та 10 закладів освіти на 6,8 млн доларів.

“Ще на 21,4 млн російська армія завдала збитків промисловій інфраструктурі Бородянки. Загалом різного ступеня руйнувань зазнали 198 будівель. Серед пошкоджених обʼєктів активи таких підприємств як “Альфапрес Інтер”, “Баліс”, “Техно Органіка”, “Мішель”. У Бородянці також знищені майже всі ключові будівлі адміністративної інфраструктури — 6 з 8 урядових та адмінбудівель, відділення поліції, 2 з 4 існуючих у селі поштових відділень, 2 пожежні станції. Ці збитки оцінюються у 7.6 млн доларів”, – йдеться у повідомленні KSE Institute.

Відмічається, що оцінка втрат смт Бородянка здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Землі.

Источник