Зав’язали очі та вели на ланцюгу: як броварчанці вдалося вивести дітей із окупованої Нової Басані. ВІДЕО

Дітям і дорослим зав’язали очі, всі трималися за ланцюг і так йшли пішки кілька годин до українських позицій із окупованої Нової Басані на Чернігівщині. Про «зелений» коридор для цивільних журналістам Слідство.Інфо розповіла жителька Броварів Ліза. Про можливість вийти з села, окупованого російськими військовими, довелося домовлятися з окупантами.

Перша спроба виїхати з Нової Басані була невдалою. Жінка розповідає, що проживала в маленькому будинку разом із друзями. Загалом їх було 16 осіб. Ліза спробувала домовитися з російськими військовими, щоб її з сім’єю випустили на автомобілі або пішки.


Зав’язали очі та вели на ланцюгу: як броварчанці вдалося вивести дітей із окупованої Нової Басані. ВІДЕО

Помешкання, де знаходилася Ліза з сім’єю та друзями

«Ми вийшли на вулицю, вони дуже поруч із нами стояли. Я думаю, сто метрів – це максимум. Домовилися, вони кажуть: «Добре, давайте швидко збирайте всіх, хто є»».

Поки Ліза усіх збирала, виїжджати цивільним заборонили. Ввечері, як каже жінка, дізналась, що 20 чоловіків взяли в полон. Її чоловік також додому не повернувся. Полонених не відпускали майже місяць, тримали в сараях при температурі мінус 12 градусів без їжі, давали мінімальну кількість води.

Через те, що їжі вже не вистачало місцевим жителям, Ліза вирішила ще раз просити про «зелений» коридор. Росіяни погодилися за умови – що в усіх будуть зав’язані очі, у дітей також, а Ліза йтиме першою.

Жінка пригадує, як солдати казали: «Але дивіться, поле заміноване. Ми у вас стріляти не будемо, але ви подумайте».

Загалом вивели 24 дитини різного віку. Вони йшли, тримаючись за мотузку. Старші несли на руках менших дітей.


Зав’язали очі та вели на ланцюгу: як броварчанці вдалося вивести дітей із окупованої Нової Басані. ВІДЕО

Діти з зав’язаними очима

Усю дорогу, пригадує Ліза, за «зеленим» коридором стежив російський дрон. Люди йшли понад дві години та коли підходили до лісосмуги, побачили українських військових. Впізнали їх за формою і шевронами.

Ліза розповідає, їх швидко посадили в автомобілі та вивезли якнайдалі.

Нову Басань військовослужбовці ЗСУ звільнили від російських військ 1 квітня.

Детальніше дивіться у відео:

ФОТО – Слідство.Інфо

Джерело