Засідання Київради 31.08.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 31.08.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 31 серпня, на 11:00 заплановане чергове пленарне засідання Київради. Попередньо на розгляд депутатського корпусу винесено усього 7 проєктів рішень. Зокрема, міськрада може звернутися до Президента Володимира Зеленського щодо введення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердити Порядок проведення електронних консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації міських політик, а також “перезатвердити” статут КП “Київтеплоенерго”. Втім, вочевидь, такий перелік буде доповнено, адже протягом останнього тижня активно працювали постійні комісії Київради, на яких було розглянуто і затверджено низку актуальних і злободенних питань.

Про те, що 31 серпня 2023 року о 11:00 відбудеться чергове пленарне засідання Київради, стало відомо з анонсу на сайті міськради.

 

Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут.

Рішення щодо проведення цього засідання були затверджене розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №710 від 11 серпня 2023 року. При цьому, спочатку планувалося, що “пленарка” має відбутися 24 серпня, але за три дні до цього, 21 серпня, столичний мер вніс зміни до вищезгаданого розпорядження і переніс це засідання на сьогоднішню дату. Вочевидь, не в останню чергу це було повязано з напруженою безпековою ситуацією в країні напередодні Дня Незалежності. 

До порядку денного даного засідання увійшло всього 7 проєктів рішень, які згруповані у два розділи – “Загальні питання” та “Питання власності”. Втім, зважаючи на те, що протягом останнього тижня у Київраді активно “засідали” постійні комісії, на яких розглядалися десятки актуальних для міста питань, вказаний перелік може бути суттєво доповнено.

Разом з тим, наразі точно відомо, що столична міськрада планує звернутися до Президента України “щодо скасування підвищення ціни на електроенергію для побутових споживачів та введення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги”. На переконання групи депутатів Київради, яка підготувала відповідний проєкт рішення, вказаний мораторій повинен діяти під час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення. Таку ініціативу народні обранці пояснили тим, що з 1 червня 2023 року тариф «на світло» було збільшено майже вдвічі (до 2,64 грн/кВт год), і це здорожчання суттєво вплинуло на українців, чиї доходи під час повномасштабної війни не дозволяють регулярно сплачувати за електроенергію.

Источник